Кількість
|
Вартість
|
||
|
Іноді виникає необхідність нестандартного підключення сантехнічних приладів (зливних бачків для унітазу, біде, пісуарів) або електропобутової техніки (електроводонагрівачів накопичувальних, пральних/посудомийних машин), при якому потрібно приєднання до трубопроводу, який виходить перпендикулярно зі стіни. Це може бути обумовлено невеликими габаритами санітарного вузла, кухонного приміщення, наявністю поруч громіздких предметів або відповідністю дизайну. Тоді виручає такий сантехнічний аксесуар, як кран кутовий. Сьогодні такі вентилі часто встановлюються і на вводі трубопроводу в приміщення із зовнішнього сантехнічною розводкою.
Опис кутового крана
Функціонально це не так вже відрізняється від класичного прямоточного вентиля. Відмінність від останнього полягає в розташуванні органу управління і вихідного патрубка. Якщо в стандартній конструкції вихідний патрубок розташовується в осі підключається трубопроводу, а керуючий елемент перпендикулярно, то в кутовому крані все навпаки. Змонтований кутовий кран дуже компактний, зі стіни виступає тільки на розмір поворотного механізму плюс вихідного патрубка, до якого підключаються споживачі гнучкими шлангами, жорсткими пластиковими або металевими трубами. Для приєднання сантехнічних конструкцій, електропобутових приладів зазвичай використовується різьбове з'єднання з накидною гайкою на патрубку.
Сьогодні використовуються кутові крани кульової варіації, де запірним елементом служить куля з отвором всередині для проходу води. Особливість таких механізмів в найвищої надійності, компактності і легкості управління. Щоб повністю припинити подачу води до споживача, досить повернути керуючий елемент на дев'яносто градусів, немає необхідності здійснювати кілька оборотів, як в застарілих аналогах з кран-буксою.