Сантехнікою в побуті кожен з нас користується систематично і тому до її вибору слід підійти відповідально, вникнути в усі нюанси і познайомитися з усіма моделями, які пропонує сучасний ринок. Багато хто задається питанням "Як вибрати ванну?" Корисні поради ви знайдете в цій статті.

Вибір матеріалу: плюси і мінуси кожного

Ванни можуть бути різними за матеріалом, габаритами і формі, фурнітурі і аксесуарах, якими комплектуються окремі моделі. Від вибору матеріалу багато в чому залежать експлуатаційні характеристики, термін служби і ціна сантехніки.

Для виготовлення ванн використовуються: сталь, чавун, кварил, акрил, камінь, дерево, мідь.

Чавунна ванна - це вибір тих, хто націлений на довгострокову експлуатацію. Ця сантехніка вважається міцною і довговічною класикою, так як чавун являє собою сплав, що відрізняється надійністю і міцністю. Але такі вироби досить масивні і дорогі. Матеріал прекрасно зберігає температуру води - у чавуну низька теплопровідність. Товсті стінки вироби прекрасно поглинають шум, а присутність домішок в сплаві гарантує високу стійкість до корозійних процесів.

Навіть при механічному пошкодженні покриття за рахунок неакуратне поводження або в процесі надмірно старанної чистки із застосуванням агресивних засобів, на поверхні не з'являться іржаві розводи. Такі ванни зазвичай роблять прямокутної форми - нерентабельно з чавуну виробляти вироби оригінального обриси. Чашу покривають емаллю, щоб сантехніка мала більш естетичний, сучасний вигляд.

Для виробництва сталевих ванн використовується пресований залізний сплав, в якому присутня домішка вуглецю. Зверху сантехніку покривають емаллю. Такі вироби легше чавунних, але термін їх служби невеликий - всього 10 років, коли чавунні моделі можуть служити до півстоліття. Теплопровідність сталевих ванн невелика - через 15 хвилин набрана вода почне втрачати температуру. Не відрізняється сантехніка високим показником рівня шумоізоляції - набір води супроводжується активним звуком. Щоб частково або повністю усунути цей недолік, під дном роблять піщану підкладку або обробляють його монтажною піною.

Покриваюча поверхню емаль має високу міцність і стійкість - її складно пошкодити навіть надмірно жорсткою мочалкою. Головне - не використовувати засоби з додаванням лужних хімічних засобів, промислової кислоти - вони можуть завдати поверхні непоправної шкоди. Зараз можна купити ванну сталеву найоригінальніших форм. Часто їх випускають в єдиному дизайні з унітазом і раковиною - так виходить сантехнічний ансамбль, виконаний в одному кольорі і стилі. Недобросовісного виробника, який економить на якості емалі, видасть неприємний, хімічний запах.

Стандартом сучасності вважаються ванни акрилові, які відрізняються привабливим глянцевим блиском і продуманою ергономікою. І ціни на них досить лояльні. Як вибрати ванну акрилову? Просто - віддайте перевагу товстостінним (по максимуму) моделям з армованим дном. Полімерна поверхня має властивість залишатися теплою навіть без води. Акрил моментально набуває температуру води, налитої в ванну. У ній приємно поніжитися в піні. Але купати тварин не рекомендується - вони можуть залишити на поверхні глибокі подряпини.

Матеріал характеризується високою шумоізоляцією і тому звук води не потривожить ваших домочадців. Акрил, на відміну від емалі, прекрасно чинить опір всім видам забруднень. Прибирання і чистка не викликає проблем - досить після кожного купання протерти поверхню серветкою з мікрофібри або м'якою мочалкою. Раз-два в тиждень можна обробити ємність із застосуванням безбарвної поліролі з антибактеріальними властивостями - ванна швидко поверне свій первісний блиск.

Основа акрилової ванни - екструдований або литтєвий поліметилметакрилат, на який для більшої надійності з зовнішньої сторони наноситься шар скловолокна. Їх скріплює епоксидна смола. Гнучкість і легкість чаші забезпечує металевий каркас, який входить в комплектацію продукції окремих брендів.

Купити ванну такого типу варто через доступність ціни і великий вибір сучасних моделей. Термін служби полімерної сантехніки невеликий - всього 10-15 років. Але її можна, як і сталеві, чавунні вироби, відновити, використовуючи технології наливних ванн.

Також бувають дерев'яні, кам'яні і мідні ванни. Перший варіант використовується для виготовлення купелей в сауни та лазні. Такий сорт дерева, як тик, забезпечить приємний аромат. Кам'яні аксесуари дорогі і великовагові. Але гарантують презентабельний, розкішний вигляд і абсолютну екологічну безпеку. Найдорожчий варіант - мідний. Це елітні моделі оригінального стилю.

Габарити, форми і аксесуари

Як вибрати ванну, відгуки про яку бувають абсолютно різними? В першу чергу варто визначитися з розміром. Він і конфігурація багато в чому залежать від:

  • площі ванної кімнати;
  • специфіки розводки труб;
  • розміщення раковини, унітазу (якщо це суміщений санвузол);
  • наявності пральної машинки та інших меблів.

За формою можна купити ванну кутову, асиметричну, прямокутну. Іноді ванни бувають окремостоячими. Як вибрати ванну по зросту? Просто - їх випускають довжиною 150, 170 або 180 см, шириною 70, 80 або 85 см, висотою 65 см.

Виробники такого типу сантехніки приділяють увагу таким показникам, як безпека і комфорт користувачів. Йдеться про додаткові аксесуари: підголівники, підлокітники, опори для спини, ручки по різних сторонах, додаткове, антиковзаюче покриття,  гідромасажні системи.

Це особливо важливо, якщо в квартирі, будинку будуть проживати люди з інвалідністю, похилого віку, діти, вагітні жінки. У деяких моделях регулюється висота ніжок, передбачено кілька рівнів заповнення ємності для людей різного зросту.

Наші пропозиції

Дізнатися, яка ванна краще, прочитати відгуки реальних користувачів можна в процесі спілкування з менеджерами і на нашому сайті. Фахівці допоможуть з вибором і запропонують купити ванну недорого тієї моделі, яка буде в повній мірі відповідати вимогам і побажанням кожного конкретного клієнта.